جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185002
  تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 12:50
  تعداد بازدید : 410

  رییس‌ کل دادگستری استان خوزستان:

  مسئولان توجه بیشتری به اراضی ملی و منابع طبیعی داشته باشند

  رییس کل دادگستری خوزستان خواستار توجه بیشتر مسئولان به اراضی ملی و منابع طبیعی شد.

  به گزارش ایسنا، فرهاد افشارنیا در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی خوزستان که با حضور سایر اعضای این شورا تشکیل شد، اظهار کرد: منابع طبیعی هر کشور حقی است که به همه مردم آن کشور تعلق دارد و با صیانت از آن، باید این منابع را به بهترین شکل به نسل های بعد انتقال داد.

  وی افزود: از این رو مردم و مسئولان در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه سنگینی به دوش دارند که باید به آن توجه کنند.

  رییس شورای حفاظت از حقوق بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی استان خوزستان گفت: همه مسئولان و مدیران دستگاه ها که در مسیر توسعه گام بر می دارند باید به زیرساخت های توسعه که همان حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست است، توجه کافی و لازم را داشته باشند.

  در ادامه احمدرضا رشیدی جانشین دبیر شورای حفاظت از حقوق بیت المال و اراضی ملی و منابع طبیعی خوزستان در این جلسه بر لزوم رعایت استانداردهای محیط زیست توسط مدیران و مسئولان ادارات دولتی تاکید کرد.

  وی گفت: توسعه پایدار تنها در صورتی محقق می شود که با حفظ محیط زیست و منابع طبیعی صورت گیرد.

  رشیدی یادآور شد: هر پرونده چنانچه در ابتدا پیگیری شود، می تواند به نتایج بهتری منجر شود و نباید در گزارش یک تخلف و پیگیری آن از سوی مسئولان تعلل صورت گیرد.

  وی ادامه داد: نظارت بر اجرای مصوبات این شورا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه دارد.

  عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب اهواز نیز در این جلسه اظهار کرد: با افرادی که اموال بیت المال را هدر می دهند، قاطعانه برخورد می شود.

  وی گفت: برخی افراد سال هاست که اموال بیت المال را در قالب پیمانکاری یا اجاره در دست دارند ولی به تعهدات خود عمل نکرده اند. با این افراد باید برخورد قانونی صورت گیرد.

  وی همچنین خواستار توجه بیشتر مدیران به زمین های متلق به دولت شد و گفت: پیش از انعقاد یک توافق نامه باید نکات قانونی و مقررات لازم رعایت شود.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
68