جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185015
  تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 14:18
  تعداد بازدید : 458

  تقدیم ماده واحده حمایت از حیوانات بی سرپرست به دولت؛بزودی

  مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ارائه ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست به دولت خبر داد.

  محمد درویش در گفت وگو با ایسنا، درمورد ماده واحده حفاظت از حقوق حیوانات بی سرپرست، با اشاره به اینکه این ماده واحده در حال طی کردن آخرین مراحل خود است، گفت: درحال ویرایش های آن هستیم و برای این کار از سه تن از استادان حقوق دانشگاه تهران، دکتر عبدالهی، دکتر فریادی و دکتر خرمشاهی استفاده کرده ایم.

  وی اظهار کرد: قصد داریم نظراتی که از طریق فعالان حوزه محیط زیست در این حوزه گردآوری کرده ایم و همچنین ایده هایی که نمایندگان سازمان دامپزشکی، شورایاران شهرداری تهران و وزرات کشور ارائه داده اند را به شکل نهایی درآوریم که بزودی با زبان علمی و حقوقی در قالب یک ماده واحده به دولت تقدیم می شود. 

  به گفته درویش بعد از اتفاقاتی که در کشور در زمینه حیوان آزاری صورت گرفت و صحنه هایی که منجر به تشدید احساسات فعالان حوزه حیوانات شد، دکتر ابتکار دستور دادند این موضوع به عنوان یکی از اولویت های سازمان به فوریت بررسی شود که پیرو آن فرهاد دبیری، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست به خاطر پیشینه حقوقی خود، پیش نویسی را تهیه کردند و پیشنهاد دادند که یک ماده واحده برای "منع حیوان آزاری" از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

  وی اظهار کرد: متعاقب آن خانم ابتکار به من ماموریت دادند با استفاده از عقل جمعی، این حوزه یعنی مشورت با اساتید فن، فعالان حوزه حیوانات و دوستداران محیط زیست، متخصصان دامپزشکی، وزارت کشور و شورایاری های شهرداری تهران بتوانیم پیش نویسی را تقدیم کنیم که یک پیش نویس حداکثری باشد و همه مطالبات فعالان این حوزه در آن لحاظ شده باشد که خوشبختانه پیش نویس نهایی شده و در حال حاضر در مرحله اعلام نظر نهایی است.

  مدیرکل دفتر مشارکت های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه برای تدوین این پیش نویس 15 جلسه با حضور استادان دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: فکر می کنم آنچه تهیه شده می تواند نظر فعالان حوزه محیط زیست را جلب کند. بنابراین در صورت تصویب این ماده واحده، برای اولین بار صاحب قانونی می شویم که اگر کسی اقدام به حیوان آزاری کند، قاضی با مستند به این قانون، می تواند با آنها برخورد کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
78