جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185023
  تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 15:27
  تعداد بازدید : 496

  دادستان کل کشور:

  فیش های حقوقی به ابزاری برای برخوردهای جناحی تبدیل شده است

  دادستان کل کشور با اشاره به موضوع فیش های حقوقی، گفت: انتظار ما از رییس جمهور این است همانگونه که وعده داده با مدیران این چنینی برخورد شود. انتظار ما این است که چند تن از این افراد را که مستندات محکمی درباره حقوق آنها وجود دارند، عزل شوند.  به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلیمن محمدجعفر منتظری در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر یک مساله فراقوه ای است و همه دستگاه ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند، گفت: مبارزه با مواد مخدر به همکاری جدی مردم نیز نیازمند است. اگر عزم ملی و دولتی در این زمینه ایجاد شود به موفقیت می رسیم.

  وی افزود: در دادستانی کل کشور پس از تاکید مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی مبارزه با مواد مخدر را در اولویت قرار دادیم و امید است با کمک های بخش های مختلف گام های موثری برداریم و در جلسه رهبری در آبان ماه آن را گزارش دهیم.

  دادستان کل کشور درباره برخورد با دانه درشت های مواد مخدر گفت: به لحاظ اینکه دانه درشت ها لایه های مختلفی برای خود ایجاد کرده اند، دسترسی به عناصر اصلی بسیار مشکل شده است، مگر آنکه یک عزم بین المللی به وجود آید و کشورها بتوانند عناصر اصلی و پشت پرده را شناسایی و با آنها برخورد کنند. اگر بخواهیم مبارزه با مواد مخدر کارساز باشد، باید به عناصر اصلی دسترسی پیدا کرده و آنها را مجازات کنیم.

  منتظری درباره حذف مجازات اعدام برای قاچاقچیان گفت: تا قانون اصلاح نشده است، این موضوع تابع قانون موجود است. چنانچه نیاز به اصلاح قانون باشد که ظاهرا اینگونه است، قانون باید اصلاح شود. این موضوع در دستور کار قرار دارد و ما آن را به صورت جدی دنبال می کنیم و انتظار داریم دست اندرکاران و جامعه دانشگاهی پیشنهادات خود را برای اصلاح قانون در اختیار ما بگذارند تا در جلسه آبان ماه بتوانیم چارچوب اصلاح قانون را نیز اصلاح کنیم.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره فیش های حقوقی افشا شده برخی مدیران گفت: متاسفانه این فیش های حقوقی به ابزاری برای برخوردهای جناحی تبدیل شده است و دولت باید جدی برخورد کند. انتظار ما از رییس جمهور این است که همانگونه که وعده داده با مدیران این چنینی برخورد شود. انتظار ما این است که چند تن از این افراد را که مستندات محکمی درباره حقوق آنها وجود دارند، عزل شوند.

  دادستان کل کشور افزود: مساله دیگر این است که فیش های حقوقی را سیاسی و جناحی نکنید و یک جناح فیش های حقوقی جناح مقابل را افشا نکند و بخواهد آن را بکوبد. این کار اخلاقی نیست و نامطلوب است.

  منتظری تاکید کرد: مقامات عالی نظام از رییس جمهور گرفته تا رییس قوه قضاییه و مجلس در جهت حل این مساله، اقداماتی را در دست انجام دارند تا دیگر شاهد این تبعیض های ناروا و ناعادلانه نباشیم. از دستگاه ها نیز درخواست می کنم وارد عمل شده و اعتماد مردم را برگردانند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195766
اکنون :
90