جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185030
  تاریخ انتشار : 1 تیر 1395 15:58
  تعداد بازدید : 550

  فراخوان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری كل استان خوزستان

  مردم خوزستان سلاح غیرمجاز خود را تحویل دهند

  حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی نسبت به جمع آوری سلاح غیرمجاز مردم استان خوزستان فراخوان صادر كرد.

  به گزارش  خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی با صدور اطلاعیه ای از سوی این معاونت گفت: سلاح گرم و به ویژه اسلحه های جنگی و شكاری غیرمجاز كه متأسفانه به وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاری برای ارتكاب جرائمی مانند سرقت و قتل است. از آنجایی كه این آمارها نگران كننده است، می طلبد تا اقدامات قضایی مؤثری در این خصوص صورت گیرد.

  وی افزود: برای ساماندهی این مسئله و حسب الامر رئیس كل دادگستری استان، این معاونت به عنوان مسئول جمع آوری اسلحه های غیرمجاز انتخاب شد.

  حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی در ادامه بیان کرد: دارندگان اسلحه های غیرمجاز می توانند با مراجعه به این معاونت واقع در كوی نبوت، بین بلوار دعبل خزائی و بلوار دماوند، طبقه دوم مجتمع قضایی شهید باهنر، مراجعه كرده و با پر كردن فرم مربوطه، معرفی نامه دریافت كنند تا پس از پیگیری امور، مراجعه كنندگان برای تحویل سلاح خود و سایر اقدامات لازم، در جریان روند كار قرار گیرند.

  وی تصریح كرد: در سال 1390 و طبق نص صریح ماده 16 قانون دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ لازم الاجراءشدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف شوند.

  حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز كه در مهلت قانونی مقرر سال 1390 موفق به استفاده از این فرصت نشده اند و هنوز اسلحه غیرمجاز در اختیار دارند، می توانند ظرف مدت یك ماه آینده نسبت به تحویل سلاح خود اقدام نمایند و از حداكثر تخفیف مجازات بهره مند شوند. در غیر این صورت نگهداری سلاح توسط آنان جرم تلقی شده و وفق مقررات قانونی با آنان اقدام قاطع به عمل می آید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28239398
اکنون :
39