جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185112
  تاریخ انتشار : 2 تیر 1395 13:16
  تعداد بازدید : 555

  نیوزویک بررسی کرد

  یک هفته بد دیگر برای «بحرین» در زمینه «حقوق بشر»

  مجله نیوزویک در گزارشی با اشاره به حوادث حقوق بشری یک هفته اخیر در بحرین به خلاصه ای از اقدامات حکومت آل خلیفه پرداخت و نوشت «سیاست آمریکا در این خصوص چیست؟».

  به گزارش ایسنا، در گزارش نیوزویک آمده است: نخست، دادگاه بحرینی دستور به تعلیق تمامی فعالیت های حزب الوفاق بزرگترین حزب مخالف در این کشور داد. وزارت عدالت و امور اسلامی بحرین که از دادگاه تقاضای صدور این حکم را کرده بود، اعلام کرد تعطیلی حزب الوفاق برای حفاظت از امنیت این کشور سلطنتی ضرورت داشت.

  دوم اینکه مقامات بحرینی در اوایل صبح دوشنبه ۱۳ ژوئن نبیل رجب فعال برجسته حقوق بشری را در منزلش دستگیر کردند. نبیل رجب رئیس حقوق بشر بحرین و موسس مرکز حقوق بشر خلیج فارس است و گزارش شده که او به «انتشار اخبار نادرست» متهم شده است.

  سوم، زینب الخواجه مجبور شد تا پس از آزادی از زندان از بحرین فرار کند. وی گفت که دولت بحرین به سفارت دانمارک گفت که اگر او این کشور را ترک نکند دستگیر و از پسرش برای نامدت نامعلوم جدا خواهد شد.

  چهارم اینکه، بحرین از صدور مجوز برای یک هیات فعالان حقوق بشری برای حضور در سی و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در روز دوشنبه خودداری کرد. این پنج فعال حقوق بشری ممنوع الخروج شدند که بیشترین تعدادی بود که در یک برهه زمانی ممنوع الخروج شدند. آن ها در فرودگاه بین المللی بحرین توسط ماموران کنترل پاسپورت از سفر بازماندند.

  نیوزویک در ادامه می نویسد: این ها تحولاتی بودند که در یک هفته رخ دادند. به دلیل این وضعیت بود که زید بن رعد الحسین کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد از بحرین گفت: سرکوبگری اعتراضات مردمی را از بین نخواهد برد بلکه آن ها را افزایش خواهد داد.

  حتی بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نیز از این تحولات انتقاد کرد، یک رخدادی نادر برای دبیر کل سازمان ملل.

  سامانتا پاور نماینده و سفیر دائم آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل نیز در توئیتر خود نوشت که این تحولات «عقبگرد جدی» در زمینه حقوق بشر است. اگر چه این موضوع درست است اما به نظر نمی رسد که این موضوع به هیچ طریقی روابط بین ایالات متحده بحرین را تحت تاثیر قرار دهد. بریتانیایی ها بدتر هستند: در ماه ژانویه فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا گفت بحرین کشوری است که در مسیر درست حرکت می کند و اصلاحات مهمی را انجام می دهد

  این موضوع در ماه ژانویه مهمل بود و حتی امروز نیز بی معنی تر است. این بازی خطرناکی است زیرا خانواده سلطنتی در حال پرکردن بشکه های باروت هستند.

  همانطور که شاهزاده زید گفت نارضایتی ها افزایش خواهند یافت همانگونه که خشونت، سرکوب و خشونت های بیشتر رشد خواهند کرد. سیاست ایالات متحده چیست؟ با عطوفت سخن گفتن و اقدامی نکردن، توئیت کردن درباره مشکلات و اقدامی صورت ندادن.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
80