جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 185273
  تاریخ انتشار : 5 تیر 1395 15:30
  تعداد بازدید : 469

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان ایلام:

  بومی گزینی می تواند جرم فرار از خدمت سربازی را کاهش دهد

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایلام گفت: بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت است.

  به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر دینی اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح طبق اصل ۱۷۲ قانون اساسی و ماده یک مجازات نیروهای مسلح به تمام جرائم نیروهای نظامی و انتظامی صالح به رسیدگی است.

  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایلام با بیان این که بیشترین جرم در نیروهای مسلح فرار از خدمت است، گفت: دلیل فرار از خدمت سربازی این است که برخی جوانان هنوز به اهمیت این موضوع به عنوان یک وظیفه همگانی پی نبرده اند و آن را امری اجباری تلقی می کنند.

  وی با تاکید بر اینکه در صورت نداشتن تبعات، بومی گزینی در خدمت سربازی بخصوص برای افراد تک فرزند و متأهل می تواند جرم فرار از خدمت را کاهش دهد، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر منطقه ای شدن خدمت سربازی به دلیل مزایایی که برای سرباز دارد می تواند جرم فرار از خدمت را به طور چشمگیری کاهش دهد.

  دینی گفت: ارتقاء امور اعتقادی در بین نیروهای مسلح موجب پویایی و سلامت بیشتر آن ها خواهد شد که باید به این مهم بیشتر توجه شود؛ چرا که محکم ترین سد راه انحرافات در این حوزه ارتقاء سطح اعتقادی است.

  رئیس سازمان نیروهای مسلح استان ایلام با بیان اینکه با توجه به آمارها و پرونده های وارد به چرخه این دستگاه، نیروهای مسلح استان در وضعیت و سلامت بسیار خوبی به انجام وظیفه مشغول هستند، افزود: در سه سال گذشته تنها دو پرونده رشوه به سازمان قضایی نیروهای مسلح برای رسیدگی ارجاع شده است.

  وی با تأکید بر اینکه رعایت قانون و اخلاق اسلامی موجب پویایی نیروهای نظامی می شود، تصریح کرد: رعایت قانون و مقررات از سوی نیروهای مسلح موجب ایجاد نظم جامعه و پیشگیری از ضررهای فردی می شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28645527
اکنون :
120