جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41380
  تاریخ انتشار : 8 دی 1392 13:21
  تعداد بازدید : 337

  یک دادگاه آمریکایی:

  جاسوسی تلفنی آژانس امنیت ملی آمریکا قانونی است!

  یک دادگاه آمریکایی اعلام کرد که جاسوسی آژانس امنیت ملی این کشور قانونی بوده است.

  flicker-1.jpg

  به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویلیام پالی، قاضی دادگاه منطقه‌ای آمریکا شکایت اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) علیه آژانس امنیت ملی این کشور را رد کرده و تصریح کرد که جمع‌اوری اطلاعات تلفنی شهروندان آمریکایی توسط این آژانس آمریکایی قانونی بوده است.

  اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در ماه ژوئن سال جاری میلادی شکایتی علیه آژانس امنیت ملی این کشور تنظیم کرده بود که در آن به جمع‌آوری گسترده اطلاعات تلفن‌های میلیون‌ها شهروند آمریکایی اعتراض شده و این اقدام را ناقض قوانین حریم خصوصی دانسته بود.

  اما قاضی دادگاه این شکایت را وارد ندانسته و اعلام کرد که دولت آمریکا باید برنامه‌های نظارتی را اجرا کند تا از این طریق بتواند خطرات تروریستی را ردگیری کرده و با آنها مقابله کند.

  به گزارش سایت خبری Cnet، قاضی دادگاه در ادامه به حادثه تروریستی 11 سپتامبر اشاره کرده و گفت: آن موقع آژانس امنیت ملی آمریکا نمی‌توانست چنین کاری را انجام دهد و اگر این امکان پیش از حادثه 11 سپتامبر صورت می‌گرفت بدون شک این اتفاق تلخ رخ نمی‌داد.

  وی افزود: بدون شک برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا تمامی اطلاعات تلفن‌های ورودی و خروجی شهروندان آمریکایی را جمع‌آوری می‌کند. این برنامه اجرا می‌شود تا آژانس امنیت ملی آمریکا بتواند خطرات احتمالی را شناسایی کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13