جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41406
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 8:47
  تعداد بازدید : 480

  دیده‌بان حقوق بشر:

  سلاح بیشتر مشکلات عراق را حل نخواهد کرد

  در پی انتشار خبر تحویل سلاح و تجهیزات نظامی به عراق از سوی دولت آمریکا، دیده بان حقوق بشر هشدار داد که آمریکا در این اقدام خود مسائل امنیتی در عراق را نادیده گرفته و سلاح راه حل مناسب برای برخورد با این مسائل نیست.

  a.h.3.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه نیویورک تایمز با اعلام این خبر گزارش داد که آمریکا به تازگی 75 موشک هال فایر (هوا به زمین‌) را به دولت عراق تحویل داده است تا بتواند به این کشور برای مبارزه با القاعده در منطقه کمک کند. آمریکا همچنین هلیکوپترهای شناسایی به عراق فرستاده و قرار است در سال آینده هواپیماهای بدون سرنشین و جنگنده اف -16 به این کشور ارسال کند.

   

  دیده بان حقوق بشر اعلام کرد:‌ به نظر می‌آید آمریکا علیرغم ارسال سلاح به عراق به بهانه حفظ امنیت به مسائل عمیق امنیتی که این کشور با آن روبروست بی‌توجه بوده است. شواهد بسیار کمی وجود دارد که ثابت کند عراق به دلیل نداشتن سلاح کافی دچار این معضلات شده باشد، بلکه این مشکلات بیش از این ناشی از فساد مالی و اختلافات فرقه‌ای است که دولت تاکنون قادر به حل آنها نبوده است.

   

  بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی دیده حقوق بشر، گروه تروریستی القاعده تاکنون توانسته است از برخی اختلافات فرقه‌ای و مذهبی میان شیعه و سنی در عراق سوء‌استفاده کند و به آن دامن بزند. از این رو دولت آمریکا و رئیس‌جمهور این کشور موظف است برای بهبود این وضعیت و حل مشکلات امنیتی اساسی به مسائل حقوق بشری بپردازد، چون فساد مالی و اختلافات فرقه‌ای اصلی‌ترین دلیل قدرت یافتن القاعده در عراق است و به نظر نمی‌آید که اسلحه چاره حل آن باشد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19