جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41426
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 10:8
  تعداد بازدید : 594

  حقیقت پور:

  خطوط قرمز در مذاکرات حفظ حقوق مردم است

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تیم مذاکره کننده با مشورت و همفکری نمایندگان مجلس و همچنین تدبیر و جمع بندی شورای عالی امنیت ملی کارها را جلو می برد و خط قرمز را که همان دفاع از حق و حقوق این ملت است هرگز زیر پا نمی گذارد.

  خطوط قرمز در مذاکرات حفظ حقوق مردم است

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛منصور حقیقت‌پوراظهار داشت: ما هرگز از برنامه‌های هسته‌ای تعریف شده بر اساس ضوابط بین‌المللی و آژانس عدول نکردیم به طوری که غنی‌سازی 3.5 تا 5 درصد برای تولید سوخت و 20 درصد را برای تولید رادیو‌دارو و راکتور تحقیقاتی تهران حفظ کردیم و هرگز حاضر نیستیم از این حق و حقوق مسلم عقب‌نشینی کنیم.

  وی خاطرنشان کرد‌: تیم مذاکره ‌کننده با مشورت و همفکری نمایندگان مجلس و همچنین تدبیر و جمع‌بندی شورای عالی امنیت ملی کارها را جلو می‌برد و خط قرمز را که همان دفاع از حق و حقوق این ملت است هرگز زیر پا نمی‌گذارد.
   
  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: ما احتیاجی به اصرار و پافشاری برای رفع تحریم‌ها نداریم اما معتقدیم رفع تحریم‌ها به سود خود غربی‌ها است و در این زمینه ما بر مبنا و موازین قانونی و حقیقی خود عمل می‌کنیم و ذره‌ای نیز از خط و خطوطی که تعریف کرده‌ایم، عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
   
  حقیقت‌پور با بیان اینکه عمده پیگیری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این روزها صرف مذاکرات هسته‌ای و توافقنامه ژنو شده است، گفت: قدم‌های مثبت و سازنده‌ای در حل مسائل و مشکلات پیش آمده با گروه 1+5 انجام شده و بعد از 12 سال ما از موضع قدرت و صلابت با گروه 1+5 مذاکره می‌کنیم و امیدواریم در نهایت نیز به یک جمع‌بندی نهایی برسیم.
   
  وی تاکید کرد‌: انتظار این است که با توافق نهایی و بر مبنای عقلانیت حق و حقوق هسته‌ای ملت ایران حفظ شود و موانع پیش آمده نیز به صورت قانونی برطرف شود.
   
  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خط و خطوط قرمز تیم مذاکره‌کننده را دفاع از منافع ملت و مصالح نظام بیان کرد و افزود: ما بر این مذاکرات و توافقات انجام شده نظارت دقیق داریم و معتقدیم با نگاه کارشناسی و نظرات سازنده می‌توان به گروه مذاکره‌کننده کمک کرد تا اهداف واقعی را دنبال کند.
   
  حقیقت‌پور بیان داشت: ما در مذاکرات به صورت شفاف و روشن دیدگاه‌های نظام و منافع ملی را تبیین کردیم و هرگز حاضر نیستیم غنی‌سازی در بیرون از خاک کشور و با هدف فرسایشی کردن این کار صورت گیرد بلکه ما غنی‌سازی را در داخل کشور آن هم با معیار و محک مناسب و قانونمند دنبال می‌کنیم و حاضر نیستیم زیر بار خواسته نامشروع غربی‌ها برویم.
   
  وی افزود: ما در این کمیسیون به صورت تخصصی به بودجه و عملکرد چهار وزارتخانه کشور، دفاع، امور خارجه و اطلاعات رسیدگی می‌کنیم و سعی داریم با نظارت اجرایی و تببین قوانین به حرکت رو به جلوی این وزارتخانه کمک کنیم.
   
  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل ابراز داشت: در بررسی بودجه سال 93 نیز تلاش بر این است تا از حق و حقوق این وزارتخانه دفاع کرده و نسبت به حمایت همه‌جانبه از آنها تلاش‌ها و پیگیری‌های جدی را انجام دهیم.
   
   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19