جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41427
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 10:15
  تعداد بازدید : 600

  3 تا 6 ماه مجازات حمل سلاح سرد/ ادامه بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد در کمیسیون قضایی

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد برای بررسی بیشتر به کارگروه تخصصی ارجاع شده است٬ گفت: در این طرح حبس از 3 تا 6 ماه به همراه جزای نقدی به عنوان مجازات حمل یا نگهداری سلاح سرد درنظر گرفته شده است.

  3 تا 6 ماه مجازات حمل سلاح سرد/ ادامه بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری سلاح سرد در کمیسیون قضایی

  ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ درباره آخرین وضعیت طرح ممنوعیت حمل سلاح سرد در کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس٬ گفت: این طرح برای بررسی بیشتر و کارشناسانه به کارگروه تخصصی ارجاع شد.

  نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه بررسی طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد و رفتار خشونت‌بار به کارگروه تخصصی کمیسیون قضایی و حقوقی واگذار شده است٬ افزود: با تصویب این طرح خلاءهای قانونی موجود در زمینه استفاده از سلاح سرد برطرف خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه استفاده از سلاح‌های سرد عامل بیشتر قتل‌های به وقوع پیوسته در کشور است، تصریح کرد: مسئولان باید بدانند که استفاده از سلاح سرد نیز همانند سلاح گرم خطرناک بوده و جان افراد را تهدید می‌کند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ شائبه‌ جرم‌انگاری برای اشیا از جمله چاقو در طرح مذکور را رد کرد و گفت: بر فرض مثال که جرم انگاری نیز در این مورد مدنظر باشد٬ اگر این جرم انگاری بتواند جرایم‌ از جمله آمار زورگیری‌ها و قتل‌ها را که به این شیوه با سلاح سرد انجام می‌شود را کاهش دهد ضروری است.

  وی ادامه داد: نباید تحت عنوان جرم‌انگاری اشیا در مقابله با جرایم استفاده از سلاح سرد به تقویت روحیه شرارت در افراد بپردازیم.

  ابوترابی در تشریح مصادیق جرم در طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد٬ افزود: چاقوهایی که مشمول ضرب و جرح می‌شوند از جمله قداره و قمه جزو سلاح‌های سرد هستند.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یادآور شد: کارگروه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هفته آینده کار بررسی طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد و رفتار خشونت‌بار را آغاز خواهد کرد.

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
39