جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41430
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 10:22
  تعداد بازدید : 428

  مظفر در گفتگو با خانه ملت:

  معاونت نظارت قانونی است/ شورای نگهبان نمی تواند قانونی که پیشتر تایید کرده را رد کند

  معاون نظارت مجلس با بیان اینکه شورای نگهبان نمی تواند قانونی که پیشتر تایید کرده را رد کند گفت: فعالیت معاونت نظارت مجلس مطابق آیین نامه داخلی نهاد قانونگذاری که قبلا به تأیید شورای نگهبان رسیده قانونی است.

  معاونت نظارت قانونی است/ شورای نگهبان نمی‌تواند قانونی که پیشتر تایید کرده را رد کند

  حسین مظفر در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره نامه شورای نگهبان به رئیس مجلس مبنی براینکه در قانون اساسی جایگاهی به عنوان «معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی» بر دستگاه‌های اجرایی پیش‌بینی نشده، گفت: در حال حاضر ساختارهای بسیاری در جامعه وجود دارد که در قانون اساسی نامی از آنها ذکر نشده اما در قوانین دیگر برای آنها جایگاه مشخصی در نظر گرفته شده است.  

  نماینده مردم تهران، ری ، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: به دفعات نام معاونت نظارت در قوانین مصوب و آیین نامه داخلی مجلس عنوان شده و این موضوع پیشتر مورد تصویب مجلس قرار گرفته، تشکیل ساختار معاونت نظارت از اختیارات رئیس مجلس است و این معاونت هیچ مغایرت قانونی ندارد و همچنان به فعالیت های خود بر اساس شرح وظایف ادامه خواهد داد.

  وی با بیان اینکه اظهارنظر شورای نگهبان باعث شگفتی است، تصریح کرد:  مشخص نیست که نظر شورای نگهبان بر اساس چه مبنایی است، زیرا در قوانین و آیین نامه داخلی مجلس که پیشتر مورد تائید شورای نگهیان قرار گرفته از معاونت نظارت مجلس نام برده شده است، بنابراین هیچ مشکلی در فعالیت این معاونت وجود ندارد، اما ممکن است منظور شورای نگهبان شیوه مکاتبات معاونت نظارت با وزرا باشد.

  معاون نظارت مجلس، تاکید کرد: شورای نگهبان نمی تواند قانونی که پیشتر تائید کرده را رد کند، الزامی برای اینکه از همه ساختارها در قانون اساسی نام برده شود، وجود ندارد؛ تشکلیل معاونت نظارت از اختیارات رئیس مجلس است که شورای نگهبان در گذشته این مورد را تائید کرده است.

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
28