جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41476
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 11:59
  تعداد بازدید : 365

  یک موسسه خیریه هشدار داد

  کودکان سودان جنوبی از خانواده هایشان جدا می افتند

  یک آژانس کمک رسانی در سودان جنوبی هشدار داده است که خشونت ها و درگیری ها در این منطقه احتمالا باعث جدا شدن هزاران کودک از خانواده هایشان شده است.

  00-3.bmp

  به گزارش سرویس «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسسه خیریه «نجات کودکان» اعلام کرد که بسیاری از کودکان در نقاط دورافتاده به امان خود رها شده‌اند.

   

  به گفته کارشناسانِ این موسسه، کودکانی هستند که شاهد کشته شدن پدر و مادرهایشان بوده‌اند و غارت و ویرانی خانه‌هایشان را دیده‌اند.

   

  درگیری‌ها در سودان جنوبی از دو هفته پیش در «جوبا»، پایتخت سودان جنوبی شروع شد و به نقاط متفاوتی از کشور گسترش پیدا کرد. دست کم 1000 نفر در جریان این درگیری‌ها کشته شدند.

   

  در آستانه شروع مذاکراتِ طرفین درگیر، آنها هر کدام بر مواضع خود پافشاری بیشتری می‌کنند. سودان جنوبی بعد از ده‌ها درگیری در سال 2011 میلادی از سودان جدا شد. کودکان هم از آوارگان درگیری‌ها در سودان جنوبی هستند.

   

  موسسه خیریه «نجات کودکان» اعلام کرد: با شروع درگیری‌ها 121 هزار نفر از خانه‌هایشان گریخته‌اند و همین امر منجر به دور افتادن خانواده‌ها از هم شده است.

   

  این سازمان خیریه تاکید کرد: در حالی که بسیاری از آوارگان به پایگاه‌های سازمان ملل پناهنده شده‌اند برخی دیگر نیز به نواحی امن کشور رفته‌اند اما بسیاری از کودکان نیز در طبیعت و بدون پناه رها شده‌اند و آب ناسالم می‌نوشند.

   

  به گزارش ایسنا به نقل از شبکه‌ خبری بی‌بی‌سی، «فیونا مک‌شیهی»، مدیر موسسه خیریه نجات کودکان در سودان جنوبی می‌گوید: ما نگران نقاط دورافتاده هستیم که نمی‌توانیم به آنجا سرکشی کنیم و جنگ در آن مناطق شروع شده و نیازهای کودکان در نواحی ناامن در حال افزایش است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
51