جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41489
  تاریخ انتشار : 9 دی 1392 14:44
  تعداد بازدید : 394

  در پی شکایت مرتضوی از 8 روزنامه:

  شکایت مرتضوی از روزنامه ها وجاهت قانونی ندارد/ مرتضوی توضیحات خود را در دادگاه ارائه کند نه در روزنامه ها

  درپی ارائه گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تأمین اجتماعی، سعید مرتضوی به عنوان یکی از متهمان این گزارش نسبت به نتایج آن اعتراض داشته و از روزنامه هایی که این گزارش را منتشر کرده و حاضر به انتشار پاسخ مرتضوی نشدند شکایت کرده است.

  شکایت مرتضوی از روزنامه‌ها وجاهت قانونی ندارد/ مرتضوی توضیحات خود را در دادگاه ارائه کند نه در روزنامه‌ها

  خانه ملت؛ گزارش تحقیق وتفحص مجلس از تأمین اجتماعی مدتی قبل در صحن علنی مجلس قرائت و بخشی از آن در رسانه‌های جمعی منتشر شد که در پی این انتشار مرتضوی به عنوان یکی از متهمان گزارش نسبت به نتایج آن اعتراض داشته و از علیرضا محجوب به عنوان رئیس هیأت تحقیق و تفحص مجلس شکایت کرده‌است.

  شکایت‌های وی به محجوب منتهی نشده و از روزنامه‌هایی که توضیح مرتضوی در پاسخ به گزارش تحقیق و تفحص را منتشر نکرده‌اند نیز شکایت کرد که درباره وجاهت این شکایت‌ها با نمایندگان مجلس به‌ گفت‌وگو نشستیم.

   

  عبدی: مرتضوی پاسخ به تحقیق و تفحص را در دادگاه ارائه کند نه در رسانه‌ها

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تحقیق و تفحص گزارش رسمی مجلس است و باید مانند سایر گزارش‌های مجلس با آن برخورد شود، در حال حاضر این گزارش به مراجع قضایی ارجاع داده شده و این قوه موظف است ظرف مدت سه ماه به این موضوع رسیدگی کند.

  عبدی ادامه داد: در این گزارش از سعید مرتضوی و برخی اشخاص دیگر نام برده شده که این اشخاص باید توضیحات خود را به دادگاه ارائه کنند و جای پاسخگویی آنان در رسانه‌‌ها نیست که از رسانه‌ها انتظار دارند پاسخ آنها را منتشر کنند.

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر کسانی که نام آنها در گزارش تحقیق و تفحص آورده شده نسبت به نتایج بررسی اعتراضی دارند می‌توانند اعتراض خود را به مرجع قضایی ارائه دهند اما این موضوع که رسانه‌ها مجبور باشند پاسخ مرتضوی را به تحقیق و تفحص منتشر کنند به هیچ وجه قانونی نبوده و قابل پیگیری نخواهد بود.

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: البته شکایت از روزنامه‌ها نیز می‌تواند در مراجع قضایی پیگیری شود چون ما در یک جامعه آزاد زندگی می‌گنیم و هر کس حق شکایت و ارائه مستندات خود به دادگاه را دارد.

   

  اسفنانی: شکایت از شخص حقوقی تنها به شرط اثبات جهت‌گیری شخصی در تهیه گزارش تفحص امکان‌پذیر است

  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس نیز در گفت‌و گو با خانه ملت، درباره شکایت سعید مرتضوی، از رسانه‌ها، گفت: سعید مرتضوی از رئیس هیأت تحقیق وتفحص مجلس نیز شکایت کرده که این شکایت از شخص حقوقی در راستای انجام وظایفش قابلیت پیگیری ندارد.

  نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این شکایت در صورتی وجاهت قانونی پیدا می‌کند که شخص بتواند ثابت کند که فرد مورد شکایت در انجام وظایف خود جهت‌گیری شخصی داشته است، در غیر اینصورت شخص نمی‌تواند از رئیس هیأت تحقیق و تفحص شکایت کند.

  محمدعلی اسفنانی تصریح کرد: طبق قانون وقتی مطلبی علیه شخصی در رسانه درج می‌شود آن شخص حق دارد پاسخ خود را در همان رسانه درج کند، اما گزارش تحقیق و تفحص که در رسانه‌ها درج شده مشمول این قانون نشده و رسانه‌ها ملزم نیستند پاسخ افرادی که نامشان در گزارش آمده منتشر کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20