جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41519
  تاریخ انتشار : 11 دی 1392 9:0
  تعداد بازدید : 447

  علی جنتی

  کمیته تعیین مصادیق باید زیر نظر شورای عالی فضای مجازی قرار بگیرد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره احتمال رفع فیلتر از شبکه های اجتماعی در آینده نزدیک گفت: این امر تابع کمیته تعیین مصادیق است. این کمیته باید زیر نظر شورای عالی فضای مجازی که بالاترین مرجع تصمیم گیر در این زمینه است، بیاید.

  abdolvahed mirzazadeh-3-189.JPG

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی جنتی در حاشیه مراسم ختم مادر وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران در رابطه با رسیدگی به وضعیت ممنوع‌القلم‌ها، اظهار کرد: ما هیچ ممنوع‌القلمی نداریم. ما کتاب را می‌بینیم نه فرد را.

   

  وی در رابطه با آخرین وضعیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، گفت: اصل انجمن صنفی و ثبت آن مربوط به وزارت کار است. لاک و مهر کردن محل آن هم توسط وزارت اطلاعات بود. با رویکرد جدید وزارت اطلاعات، وزارت کار و وزارت ارشاد مجموعا احساس می‌کنیم که فضایی ایجاد شده تا مجمع عمومی‌شان تشکیل شود و انتخابات جدید برگزار کنند.

   

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که بعضی اعضای حزب موتلفه معتقدند بسته شدن انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به دلیل این بوده که آن‌جا محل اجتماع فتنه‌گران بوده است، گفت: بروید از آن‌ها بپرسید. من سخنگوی موتلفه نیستم.

   

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با جشنواره فیلم سال جاری، گفت:‌ جشنواره فیلم امسال جشنواره‌ای استثنایی است یعنی از نظر تعداد فیلم‌هایی که در جشنواره ارائه می‌شود و همچنین از نظر کیفیت فیلم‌ها، جشنواره خوبی خواهد بود.

   

  وزیر ارشاد در رابطه با فیلتر شدن برخی نرم‌افزارها و شبکه‌های اجتماعی مانند وی‌چت، گفت: تعدادی از وزرای ذیربط معتقد بودند که ما می‌توانستیم قسمت‌های زیان‌آور وی‌چت مانند near by‌ که می‌تواند فساد‌آور باشد را فیلتر کنیم ولی اصل وی‌چت یک وسیله ارتباطی است.

   

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده شاهد رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی خواهیم بود یا خیر؟ گفت: این امر تابع کمیته تعیین مصادیق است.

  این کمیته باید زیر نظر شورای عالی فضای مجازی که بالاترین مرجع تصمیم‌گیر در این زمینه‌ است، بیاید.

   

  وی گفت: این کمیته، کمیته تعیین مصداق است و باید مقداری تجدیدنظر کرد، در این‌که هر چیزی را مصداق ندانند.

   

  وزیر ارشاد درباره مجوز دادن وزارت ارشاد به روزنامه‌ها، گفت: ما هر هفته جلسه داریم و طی این جلسه‌ها تقاضای کسانی که درخواست روزنامه، ماهنامه یا مجله دارند تصویب می‌شود.

   

  وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل روزنامه نشاط از طریق قوه قضاییه حل می‌شود؟ گفت: این مساله را از قوه قضاییه بپرسید چون ما مسئول نیستیم و از نظر ما مشکلی ندارد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
44