جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41525
  تاریخ انتشار : 11 دی 1392 9:28
  تعداد بازدید : 420

  رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد

  قطعنامه جهان عاری از خشونت، تدبیر دولت در حوزه سیاست خارجی

  رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری، تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت را برآمده از اعتقادات ملت ایران دانست و گفت: طرح این پیشنهاد نشان از تدبیر دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی دارد.

  حمیدرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری، به تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت در سازمان ملل اشاره و اظهارکرد: فرهنگ اسلامی و ایرانی در همه دوران با خشونت و افراط گری در دنیا مخالف بوده است بنابراین طرح این پیشنهاد از سوی ایران برآمده از نگاه اسلامی و دینی است.

   

  نماینده مردم فارسان، اردل،کیار و کوهرنگ در مجلس با بیان اینکه تمدن اسلامی و ایرانی با جنگ و خون ریزی مخالف است تصریح کرد: ایران با برگزاری جنگ های جهانی اول و دوم در گذشته به شدت مخالف بوده است و خود نیز هیچ گاه به دنبال اقدامات جنگ طلبانه و خشونت بر علیه ملت ها نبوده است.

   

   

   

  عزیزی صلح طلبی و دوستی ملت ها با یکدیگر را یک شعار دیرینه در ایران دانست و تصریح کرد: تصویب این پیشنهاد در سازمان ملل یک شعار جدید و نو نیست بلکه یک شعار برآمده از اعتقادات و باورهای دینی ما است و سابقه‌ای دیرینه دارد.

   

   

   

  وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران خود قربانی این خشونت‌ها و جنگ ها بوده است، گفت: اعمال جنگ هشت ساله بر ملت ایران، خشونت ها و جنگ ها در زمان قبل انقلاب از جمله جنگ مغول ها و انجام ترورهای ناجوانمردانه نمونه های بارز خشونت علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

   

   

   

  عزیزی صلح و امنیت واقعی را در ظهور امام زمان(عج) دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس آموزهای دینی و اعتقادات اسلامی صلح و امنیت واقعی با ظهور امام زمان(عج) محقق خواهد شد بنابراین باید زمینه ها را برای ظهور آن منتقم الهی آماده کرد.

   

   

   

  وی با تاکید بر اینکه تمام دولت ها در نظام اسلامی صلح طلب و عاری خشونت بودند، خاطرنشان کرد: نگاه تمام دولت ها در نظام اسلامی به کشورهای جهان یک نگاه دوستانه و برادرانه بوده است اما طرح این پیشنهاد در دولت جدید نشان از تدبیر آن در حوزه سیاست خارجی دارد.

   

   

  عزیزی این قانون را راهکاری برای برون رفت جهان از خشونت و افراط گری دانست و تصریح کرد: اکنون کشورهای منطقه به ویژه مسلمانان در زیر بار خشونت و افراط گری کشورهای مستکبر قرار گرفته اند، که اعمال این قانون اقدام موثری در مقابله با این اقدامات خصمانه خواهد بود.

   

   

  وی، اسرائیل را مظهر خشونت و افراط گری عنوان کرد و گفت: کسانی که با تصویب این قطعنامه مخالفت کرده اند به یقیین خود آلوده به این خشونت‌ها هستند و می‌دانند با تصویب این قانون دست پلید و خائن آن ها برای ملت ها رو خواهد شد از همین رو با آن مخالفت می‌کنند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
22