جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59407
  تاریخ انتشار : 25 شهریور 1393 12:13
  تعداد بازدید : 401

  رییس پژوهشکده مطالعات پایه قوه قضائیه خبرداد:

  پژوهش مستمر در جهت ترمیم ساختار و تشکیلات دستگاه قضایی

  رئیس پژوهشکده مطالعات پایه پژوهشگاه قوه قضائیه اظهار کرد: پژوهش های انجام شده در حوزه منابع انسانی قوه قضائیه با هدف کمک به مدیران و تصمیم گیران برای رسیدن به استاندارها و ایده آل های بالاتر است.

  نجات الله ابراهیمیان در گفت و گو با میزان اظهار کرد: پژوهشگاه قوه قضائیه بر اساس اساسنامه تلاشی معطوف به حوزه عمل و مدیریت در خود تشکیلات قضایی دارد.

  وی افزود: تلاش ما این است که از انجام تحقیقات انتزاعی خودداری کنیم و سعی داریم تا حاصل تحقیقاتمان در زمینه تصمیم گیری مدیران، رسیدگ و صدور آراء به پرونده ها قضات را یاری کنیم.

  ابراهیمیان یادآور شد: یکی از حوزه های پژوهشی و مورد تحقیق ما، حوزه منابع انسانی، ساختار و تشکیلاتی است که در پژوهشکده مطالعات پایه مورد مطالعه قرار می گیرد و در این خصوص با توجه به اینکه یکی از تغییرات جدید، تغییر در ساختار از حیث توجه ویژه به حوزه منابع انسانی است، بخشی از تلاش و مطالعات معطوف به این مهم شده است.

  رئیس پژوهشکده مطالعات پایه پژوهشگاه قوه قضائیه تصریح کرد: در این پژوهش ها رویکرد جدید و مزایای آن بررسی می شود و تمهیداتی که برای این رویکرد جدید نوشته شده را ارزیابی می کنیم تا مزایا و معایب آن مورد مطالعه قرار گیرد.

  ابراهیمیان تأکید کرد: در نظر داریم با یک کار پژوهشی مستمر به مسئولین کمک کنیم تا در روند کار به ترمیم ساختار و تشکیلات هم بپردازند.

  وی با اشاره به ایجاد معاونت منابع انسانی در قوه قضائیه، افزود: این اتفاق که حوزه های مرتبط با منابع انسانی در یک مجموعه دیده شده اتفاق مثبتی است و حکایت از یک توجه ویژه به منابع انسانی دارد؛ اما اینکه این مقدار توجه کافی است یا خیر موضوعی است که این پژوهش ها با هدف کمک به مدیران و تصمیم گیران در این حوزه صورت می گیرد.

  این عضو شورای نگهبان خاطر نشان کرد: نتیجه پژوهش ها به این امر منتج می شود که حرکتی که در حوزه منابع انسانی شروع شده و توجهی که به این مسأله معطوف شده است به استاندارها و ایده آل های بالاتری برسد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28195444
اکنون :
73